لطفا شکیبا باشید ...

پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ

من در سال جاری دارای دفترچه چایکاری بوده‌ام. آیا باید در سامانه صدور (ثبت نام) دفترچه الکترونیکی ثبت نام نمایم؟
خیر. اگر دارای شماره چایکار می‌باشید و یا در سال‌های اخیر دفترچه چایکاری داشته‌اید نیازی به ثبت نام نمی‌باشید. برای دریافت دفترچه خود کافی است به سامانه چایکاران (automation.irantea.org) وارد شده و دفترچه چایکاری خود را مشاهده یا چاپ نمایید.
پس از ثبت نام و دریافت کد پیگیری چه اقدامی باید انجام دهم؟
پس از دریافت کد پیگیری می‌توانید از طریق سامانه صدور دفترچه الکترونیکی (sodoor.irantea.org) مراحل ثبت نام و تأیید مدارک ارسالی خود را مشاهده نمایید. کارشناسان ادارات چای شهرستان مربوطه پس از بررسی درخواست شما شماره چایکاری جدید را از طریق همین سامانه به شما اطلاع داده، سپس این امکان وجود خواهد داشت مانند سایر چایکاران از سامانه چایکاران (automation.irantea.org) برای مشاهده یا دریافت دفترچه خود اقدام نمایید.
من در سال گذشته دارای دفترچه چایکاری بوده‌ام. آیا نیاز به ثبت نام در سامانه صدور دفترچه الکترونیکی می باشم؟
خیر، تمام چایکارانی که حداقل در یکی از پنج سال اخیر فعال بوده اند نیازی به ثبت نام نمی باشند. توصیه می شود ابتدا در سامانه چایکاران (automation.irantea.org) برای ورود تلاش نموده تا دفترچه جدید خود را دریافت نمایبد، در غیر این صورت اگر دارای شماره چایکار مرتبط با شماره ملی خود نیستید اقدام به ثبت نام کنید، هر چند سامانه ثبت نام دفترچه (sodoor.irantea.org) بررسی می کند که شماره ملی شما در شهرستان مربوطه دارای دفترچه قبلی می باشد یا خیر، و این نکته را به اطلاع شما می رساند.
من یک دفترچه چایکاری قدیمی دارم و در سالیان اخیر نیز فعال نبوده ام، آیا باید در سامانه صدور دفترچه ثبت نام نمایم؟
بلی، تمام چایکارانی که دفترچه چایکاری آن ها تا سال 1396 فعال نبوده است برای فعالیت در دوره بهره برداری سال جدید نیاز است که در سامانه صدور دفترچه الکترونیکی (sodoor.irantea.org) ثبت نام نمایند.
شهر مورد تقاضای خود را چطور انتخاب نمایم؟
با توجه به شهری که محل وقوع باغ در آن قرار دارد نزدیک‌ترین اداره چای شهرستان را انتخاب می‌کنید. به عنوان مثال اگر محل وقوع باغ در یکی از روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه باشد نزدیک‌ترین اداره مرتبط به آن اداره چای شهرستان لاهیجان است.
چه مدارکی برای ثبت نام نیاز دارم؟
سامانه در هنگام ثبت نام ابتدا نیازمند مشخصات شناسنامه‌ای می‌باشد. حتی در صورت تمایل عکس پرسنلی چایکار هم می‌توانید بارگذاری نمایید. یک شماره همراه مرتبط با چایکار، شماره حساب بانک کشاورزی، مساحت باغ چای و نام شهر یا روستایی که باغ در آن قرار دارد نیز لازم می‌باشد. تصویر کارت ملی، تصویر صفحه اول شناسنامه، و تصویر سند باغ یا بنچاق یا خریدنامه یا اجاره نامه و یا هر مدرکی که مالکیت باغ چای مورد نظر را مشخص می‌کند نیز در ادامه ثبت نام نیاز می‌شود. پیشنهاد سازمان چای این است که تمامی اطلاعات اختیاری نیز با دقت و صحت تکمیل شود.